..."    سال رونق تولید    "      ...


پرسش های متداول   

پرسشهای متداول

1)     نحوه ثبت نام در مراکز آموزش فنی و حرفه ای چگونه است؟

در حال حاضر ثبت نام در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بصورت حضوری و با تکمیل تقاضانامه ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی است که پس از راهنمائی و مشاوره در محل نسبت به ثبت نام قطعی براساس علائق و استعداد شما و ظرفیت مرکز آموزش در صورت موفقیت اقدام خواهد شد.

2)     نحوه دسترسی به نشانی مراکز آموزش و دوره های آموزشی چگونه است؟

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران دارای 19 مرکز ثابت و... آموزشگاه آزاد در سطح استان می باشد که شما می توانید از مسیر ذیل به جزئیات بیشتر دسترسی یابید.

مسیر 1 : سایت مازندران / مراکز آموزشی

مسیر 2 : سایت مازندران/ مراکز آموزشی/ رشته های قابل ارائه در مراکز آموزشی

مسیر 3 : سایت مازندران / مشاوره و هدایت آموزشی و شغلی/ معرفی دوره های آموزشی

3)     مدارک تحصیلی ثبت نام در مراکز دولتی یا آموزشگاههای آزاد چیست؟

در حال حاظر کلیه افراد با مدارک تحصیلی با رشته ها ،گرایش های مختلف می توانند در دوره های آموزشی شرکت نمایند ولی برای رشته های مختلف مقاطع تحصیلی لازم متفاوت است که شما می توانید ضمن برقراری تماس تلفنی با مراکز نسبت به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اقدام نمائید.

4)     تاریخ شروع برگزاری دوره های آموزشی مختلف چه زمانی است ؟

با توجه به نوع حرفه آموزشی و میزان ساعت استاندارد آن دوره های موجود در سطح مراکز طی تاریخهای متفاوتی برگزاری می شود که جهت دسترسی به این اطلاعات می توانید از مسیر های ذیل اقدام نمائید .

مسیر 1:                 سایت مازندران / اداره آموزش /تقویم دوره آموزشی

مسیر 2:                 سایت مازندران/ مراکز آموزشی
 

5)     تفاوت مدرک مراکز آموزشی دولتی با مراکز آموزشگاههای آزاد در چیست؟

هر دو مدارک دارای ارزش و اعتبار واحد هستند زیرا هر دو تحت نظارت و با برگزاری آزمون توسط سازمان برگزار می شود چنانچه در یکی از آموزشگاههای آزاد قصد ثبت نام دارید اخذ گواهینامه مهارت فنی وحرفه ای را در هنگام ثبت نام شرط قرار دهید.

6)     آیا آموزش های فنی وحرفه ای رایگان است یا پولی ؟

کلیه آموزشهائی که در مراکز آموزش فنی و حرفه ای دولتی ارائه می شود بصورت صددرصد رایگان می باشد و کلیه آموزشهائی که در محل آموزشگاههای آزاد ارائه می شود . با اخذ شهریه و رعایت تعرفه مصوب سازمان است.

7)     زمان برگزاری آزمونهای فنی و حرفه ای چه موقع است؟

برگزاری آزمون در مراکز آموزشی دولتی و غیر دولتی در پایان دوره های آموزشی و با هماهنگی با مسئولین مراکز سنجش مهارت یا ادارات آزمون هر منطقه می باشد و برای آزمون های ادواری نیز می توانید به مراکز سنجش مهارت جهت ثبت نام مراجعه و کارت شرکت در آزمون دریافت نمائید.

8)     ارزش و اعتبار گواهینامه های آموزشی با گواهینامه های ادواری در چیست؟

هر دو دارای ارزش و اعتبار واحد می باشند و برای هر دو امکان دریافت پروانه کسب،دریافت تسهیلات دوام ،مهاجرت و اقامت بصورت وجود دارد ولی گواهینامه های آزمونهای ادواری فاقد ساعت آموزش است که در تطبیق و اخذ دیپلم امکان دارد دچار موانعی شوید.

9)     برای گرفتن دیپلم کار و دانش از سازمان آموزش فنی و حرفه ای باید چه کرد؟

در حال حاظر سازمان نسبت به صدور مدارک رسمی منجمله دیپلم اقدام نمی کند ولی در ارائه گواهینامه های مهارتی واحد های علمی برخی رشته های کار ودانش با وزارت آموزش و پرورش همکاری دارد اعطای گواهینامه مهارت با سازمان و تطبیق آن و اعطای مدرک دیپلم با آموزش و پرورش است علی ایحال دو مسئله را در انتخاب رشته خود مورد دقت قرار دهید .

  • امکان تطبیق واحد های گذرانده شده توسط سازمان آموزش و پرورش استان
  • امکان ارائه واحدهای ارائه شده توسط نهاد ها و دستگاههای اجرائی دولتی و خصوصی ، چنانچه موارد فوق را مورد نظر قرار داده اید تفاوتها را در علائق و توانائیها ی خود جستجو کنید . پیشنهاد می شود به یک مشاور تحصیلی در مدرسه نزدیک به محل سکونت خود مراجعه کنید.

10) شهریه آموزش در آموزشگاههای آزاد بخش خصوصی چگونه است ؟

حرفه های آموزشی که توسط بخش خصوصی ارائه می شود بسیار متنوع است لکن عمدتآ در رشته های زیر مجموعه رایا نه ،خیاطی ،آرایش و پیرایش و حسابداری است .شما بسته به نوع جنسیت می توانید به این آموزشگاهها در سطح شهرستان خود مراجعه نمائید . شهریه ارائه این دوره های آموزشی در شهرستانها متفاوت است شما با مراجعه حضوری به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان ، اداره موسسات کاراموزی آزاد و یا می توانید از مسیر آموزشگاه آزاد/لیست شهریه  فهرست شهریه های مصوب را دریافت نمائید . البته آموزشگاههای آزاد نیز ملزم به نصب این شهریه ها در محل آموزشگاه خود نیز می باشند.

 
 

 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد