...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  یونسی در مراسم افتتاح نمایشگاه مهارت ، صنعت و اشتغال آموزش فنی و حرفه ای مازندران:  تاریخ: 6/5/1394
گسترش آموزش های فنی و حرفه ای موجب ارتقاء امنیت اجتماعی می شود


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران همزمان با هفته ملی مهارت نمایشگاه مهارت، صنعت و اشتغال در 32 غرفه با 832 متر مربع مساحت در محل نمایشگاه بین المللی مازندران در شهرستان قائم شهر با حضور یونسی معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران، محمدی فرماندار، دکتر گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران، مسئولین و مدیران استانی و محلی و اعضای شورای شهر قائم شهر و شهرهای همجوار و مدیران آموزشگاه های آزاد و صاحبان صنایع و اصناف و اصحاب رسانه افتتاح گردید.

یونسی معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران طی سخنانی ضرورت توسعه آموزش های فنی و حرفه ای را برشمرد و گفت: گسترش آموزش های فنی و حرفه ای موجب ارتقاء امنیت اجتماعی می شود.

وی موفقیت جمهوری اسلامی ایران را در مذاکرات هسته ای تبریک گفت و افزود: رای مردم و انتخاب درست آنان در انتخابات ریاست جمهوری امروز در مذاکرات هسته ای تجلی یافت.
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران اظهار داشت: نام ایرانی امروز در جهان با عقلانیت، صداقت، عزت و عدالت همراه شده است.

یونسی تاکید کرد: امروز فضای استان حرکت به سوی توسعه و اشتغال است و آموزش های فنی و حرفه ای در رسیدن به این هدف نقش مهمی دارند.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران مهارت آموزی را مولفه اصلی اشتغال پایدار خواند و گفت: سرمایه های بالقوه مازندران با مهارت آموزی و گسترش آموزش های کاربردی باید برای توسعه همه جانبه استان مورد استفاده قرار گیرد.

وی خواستار مشارکت جدی دانشگاه ها در زمینه توسعه، اقتصاد و صنعت استان شد و گفت: در این راستا شناسایی مشاغل و مهارت های مورد نیاز استان ضروری است.

معاون سیاسی امنیتی استانداری کیفیت بخشی آموزش های فنی و حرفه ای را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: با موفقیت در مذاکرات هسته ای بازار حاشیه کشورهای حوزه دریای خزر فرصت خوبی برای کارآفرینان و تولیدگران ما خواهد بود.

وی در پایان توجه به فناوری در آموزش ها، بهره گیری از امکانات آموزشی سایر مراکز آموزشی و بنیاد ملی نخبگان را برای توسعه آموزش های فنی و حرفه مورد تاکید قرار داد.

این نمایشگاه در خوشه فرهنگ و هنر در رشته آموزشی و بیش از 21 حرفه ، در خوشه خدمات در 5 رشته و 26 حرفه ، خوشه کشاورزی در 3 رشته و 12 حرفه، خوشه صنعت در 8 رشته و 36 حرفه و خوشه فناوری و راهبردی در 1 رشته و 2 حرفه تشکیل شده است .

در ادامه نصرالله دریابیگی دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران در آیین افتتاح نمایشگاه مهارت، صنعت و اشتغال مازندران گفت: در این نمایشگاه مراکز آموزش فنی و حرفه ای، آموزشگاههای خصوصی، مراکز علمی کاربردی فنی و حرفه ای، کارآفرینان و نخبگان مهارتی صنایع و صنوف مازندران علاوه بر آموزش، محصولات خود را در 35 غرفه برای فروش و نمایش عرضه کردند.
وی اعطاء گواهینامه فنی و حرفه ای، تسهیلات 4 درصدی2 تا 10 میلیون تومانی به متقاضیان هنرجو و آموزش هنرجویان را از جمله موارد قابل توجه در این نمایشگاه اعلام کرد.

او همچنین اشتغال را از دغدغه های جامعه و آموزش های فنی و حرفه ای را لازمه آماده سازی نیروی انسانی کار آمد برشمرد و افزود: با تلاش خانه کارگر مازندران پارسال زمینه آموزش رایگان 28 هزار کارگر فراهم شد.

در ادامه مراسم افتتاح دکتر گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران گفت: مشخصاً روز 6 مرداد روز ملی مهارت و کارآفرینی است و هفته ملی مهارت فرصتی است تا یکی از ابزارهای مهم منابع و سرمایه انسانی و ملی را برای خودمان بازخوانی نماییم و نقاط ضعف و قوت آن را شناسایی نماییم تا به امر مهم مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی دست یابیم.

گرزین ادامه داد: هر سال نمایشگاهی برگزار می شود و امسال مقداری متفاوت تر در محل نمایشگاه بین المللی برگزار که هدفش مهارت، صنعت و اشتغال است که همه اینها حلقه بهم پیوسته ای است که موجب توسعه می شود و بنا داریم تا به الگوهای جدید شغلی در دنیای امروز آنچه را که شایسته است برسیم.

وی گفت: این امر بیانگر آموزش های تقاضا محور است و این قابلیت دادن به جوانان و بها دادن به آموزش های مهارتی است تا با صرف پرورش جوانان با آموزش های تئوریک نمی توان به توسعه رسید باید با رشد و توسعه مغزهای بزرگ، پنجه های کارآمد و زبده تربیت نماییم و با آموزش های ضبط و صوتی نمی توان به توسعه رسید.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران اظهار داشت: باید آموزش های نوین مهارتی را توسعه دهیم زیرا حدود 100 سال پیش 6% کارها با ماشین صورت می گرفت و اکنون 99 % کارها با ماشین صورت می گیرد باید یادگیری مادام العمر را سرلوحه خود قرار دهیم تا رشد نماییم.

گرزین ادامه داد: باید با رشد تکنولوژی خودمان رشد و توسعه نماییم و مواظب تغییرات اطراف خودمان باشیم تا موجب اذیت ما شود و از قافله عقب نمانیم.

اوگفت: در طول سال گذشته با آموزش های مهارتی حدود 25 هزار شغل ایجاد شد و این در برابر معضلات موجود عدد کوچکی است که باید امسال 40 هزار شغل به وجود آوریم. ما کارکنان آموزش فنی و حرفه ای مازندران در محیطی کار می کنیم که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری است و باید درست قدم برداریم و منشاء خدمات شایسته ای باشیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران گفت: این سازمان می تواند بسیار اثر بخش و موثر باشد و با آموزش هایی که به متقاضیان داده می شود می توانند برای خود کار و شغلی تهیه نمایند افراد آموزش دیده با آموزش های نوینی که می بینند می توانند کاری برای خود و شهروندان فراهم نمایند.

گرزین اظهار داشت: آمار مشغول به کار شدن و ایجاد خود اشتغالی به بالای بیش از 100 هزار نفر می رسد امسال دستگاه های اجرایی و صنایع درگیر نمایشگاه شده اند و آموزش ها به مردم معرفی می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران گفت: امروزه آموزش های فنی و حرفه ای به روز شده است و این آموزش ها توسط مراکز به متقاضیان ارایه می شود تا جوانان به زودی مشغول کار شوند و این آموزش ها موثر است.

وی در خاتمه از تمامی مسئولین و دست اندرکارن تشکر نمود

 


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد