...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  درویشی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران:هدف آموزش های فنی و حرفه ای کسب مهارت است  تاریخ: 5/2/1398
• آموزش فنی و حرفه ای مازندران پیشرو در مدیریت بحران آموزش فنی و حرفه ای مازندران می کوشد تا در خصوص آموزه های مهارت با برگزاری کارگاه های آموزشی در رشته های مختلف کشاورزی، تاسیسات، هنر و ... افراد را به آن قابلیت برساند تا بتوانند به محض خروج و با داشتن کارت مهارت چه بصورت خوداشتغالی و یا اشتغال در مکانی خاص قابلیت درآمدزایی را داشته و قدرت امرار معاش را داشته باشند.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران سید حسین درویشی مدیرکل این دستگاه در گفتگوی اختصاصی اظهار داشت: در خصوص آموزه های مهارت قوانینی از جمله داشتن کارت مهارت برای دانش آموزان همزمان با پایان تحصیلات مقطع متوسطه قبل از ورود به دانشگاه را الزامی دانسته اند.

وی ادامه داد: آموزش فنی و حرفه ای با مهارت آموزی ذهنیت افراد را از پشت میز نشینی دور کرده و اشتغال را در بین جوانان زیاد خواهد نمود، زیرا جوانان با یادگیری یک حرفه نه تنها سقف استعداد خود را محدود به یک رشته دانشگاهی نکرده بلکه با داشتن یک مهارت برای آینده شغلی خود دچار نگرانی کمتری خواهند شد.

سید حسین درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در خصوص عملکرد سال گذشته و با بیان طرح و برنامه های سال جاری بیان کرد: هدف گذاری آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان با هدف تربیت و آموزش نیروهای ماهر در رشته های فنی، در حوزه دستگاه های رسمی انجام می شود که این هدف در کشورهای توسعه یافته هم در حال اجرا است و ماهیت اصلی پرورش و رونق هر کشور در جوار رشته های آکادمیک و رشته های عملی و فنی در جهت ایجاد فعالیت و کسب مهارت انجام می شود.

او در خصوص برگزاری کارگاه برای شاغلین گفت: ایجاد فضایی مناسب برای کسب مهارت علاقه مندان در رشته های فنی مرتبط با شغل خود بصورت رایگان انجام می شود‌، همچنین برگزاری کارگاه مخصوص شاغلین با هدف بازخورد در کیفیت و کمیت تولید در بازار عرضه و تقاضا به بالانس برسد.

شایان ذکر است فعالیت در بخش های خصوصی و دولتی آموزش فنی و حرفه ای با توجه به نیاز هر شهر کلاس آموزشی برگزار می شود، تا هر منطقه با توجه به دستاوردها و توانایی های خود در حوزه مورد نظر فعالیت کند.

درویشی افزود: با توجه به بحران سیل که متاسفانه خسارت های فراوانی به مازندران و گلستان ‌وارد کرد، آموزش فنی و حرفه ای مازندران هم وظیفه خود دانست تا در حد توان از لحاظ مالی و فیزیکی نقش پر رنگی را ایفا کند.

وی در این خصوص ادامه داد: آموزش فنی و حرفه ای مازندران بیش از حدی که انتظار می رفت در کمک رساندن به سیل زدگان پیشرو بوده است و به جد بیش از سازمان مدیریت بحران در تمام حوزه ها اهم از تهیه و راه اندازی لوازم خانگی در حوزه های مالی، اقتصادی، عمرانی و تاسیساتی سیل زدگان را مورد حمایت قرار داد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در پایان با بیان اینکه تمامی دستگاه های اجرایی باید در کار خود خبره باشندگفت: متاسفانه شاهد عملکرد جزیره ای برخی فعالان اقتصادی در بخش های خصوصی می باشیم، این در حالی است که متولی این امر فقط آموزش فنی و حرفه ای استان می باشد.

وی افزود: با در اختیار قرار داشتن تمام این امور از منابع و تجهیزات موجود باید بهره ی لازم را برد و از منابع اندک و‌ محدود به میزان نیاز افراد توجه کرد تا بتوانیم اشتغال پایدار در راستای استاندارد شغلی جهانی دست یابیم.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد