...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  طرح بازدید همگانی ویژه دانش آموزان و دانشجویان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای مازندران  تاریخ: 31/1/1398
از 2 تا 11 اردیبهشت طرح بازدید همگانی ویژه دانش آموزان مدارس در تمامی پایه ها، دانشجویان و تمامی علاقمندان از مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان مازندران اجرا می گردد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران سید حسین درویشی مدیرکل اظهار داشت: به مناسبت هفته معرفی مشاغل و هفته کارگر طرح بازدید همگانی از دوشنبه 2 تا 11 اردیبهشت آغاز می گردد و دانش آموزان و دانشجویان و تمامی علاقمندان به فن و مهارت می توانند از امکانات موجود در مراکز آموزش فنی و حرفه ای بازدید نمایند.

وی ادامه داد: در راستای تحقق بند دوم سیاست‌های کلی اشتغال ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی مبنی بر آموزش نیروی انسانی متخصص ماهر کارآمد متناسب با نیازهای بازار کار فعلی و آتی و ارتقای توان کارآفرینی با مسئولیت نظام آموزشی کشور و توأم کردن آموزش و مهارت و همچنین نام گذاری سال ۱۳۹۸ با عنوان رونق تولید و نقش تأثیرگذار آموزش های فنی و حرفه ای در ارتقای کیفیت محصولات تولیدی در کلاس جهانی و نیز افزایش رضایت‌مندی عمومی مبنی بر خرید کالای مرغوب ایرانی تولید شده به دست توانمند کارگر ماهر ایرانی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به عنوان متولی اصلی مهارت آموزی، سیاست ها،  اهداف و برنامه مختلفی را دنبال می‌کند.

درویشی افزود: در همین راستا اطلاع رسانی هدایت و فراگیر نمودن هر چه بیشتر آموزش‌های مهارتی در بین دانش‌آموزان و دانشجویان، همچنین رواج و نهادینه کردن فرهنگ مهارت آموزی در کشور از ابزار کلیدی و زیرساختی تحقق سیاست ها و برنامه های اشتغال به شمار می‌رود .

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران بیان داشت: از این روی بازدید دانش آموزی و دانشجویی از حدود ۲۰ مرکز آموزش فنی حرفه ای استان که مجهز به تجهیزات کارگاهی و آموزشی و مربیان توانمند و با تجربه که ارایه دهنده آموزش مهارتی در کشور هستند فرصت مناسب در راستای ترویج گسترش فرهنگ مهارت آموزی و معرفی ظرفیت‌ها و خدمات سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور به دو گروه از مخاطبان اصلی آموزش‌های مهارتی را فراهم می‌سازد .

وی در پایان گفت: مربیان تمامی کارگاه های آموزشی در مراکز آمادگی دارند تا رشته های مربوطه را کاملاً برای بازدید کنندگان توضیح داده و آینده شغل و حرفه مربوطه را برای آنان تشریح نمایند.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد