...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران:  تاریخ: 19/12/1393
فقدان آموزش های مهارتی ضربه شدیدی به صنایع وارد می کند


 

جلسه ای در روز جاری با حضور رضا گرزین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران، امیر جمشیدی مسئول آموزش اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، حسن سوادکوهی ریاست مرکز 22 بهمن ساری، محمدعلی حبیبی به عنوان کارشناس به همراه جمشیدی مدیر شرکت اورتا ( تولید پروفیل های یوپی وی سی ) و موسوی کارشناس در دفتر این شرکت برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای 22 بهمن ساری در این جلسه دکتر گرزین یکی از حلقه مفقوده در صنعت کشور را بحث آموزش های مهارتی در صنعت مطرح کرد و افزود: فقدان آموزش های مهارتی ضربه شدیدی به صنایع وارد می کند.

وی بیان داشت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای با داشتن کارشناسان با تجربه، متخصص و مجهز به امکانات و تجهیزات و دستگاه های پیشرفته و متناسب با بازار کار می توانند به کمک صنعت بیایند و گره گشای بسیاری از مشکلات صنایع در کشور باشند.

دکتر گرزین مهم ترین هدف سازمان آموزش فنی و حرفه ای را آموزش های بازار محور، مطرح نمود و ادامه داد: آموزش در کارگاه های آموزشی باید با تولید همراه باشد تا بتوان کارآموزان را در کارگاه های آموزشی با شکل و شمایل شغل های جدیدی آشنا نمود.

وی اظهار داشت: امروز در کشورهای پیشرفته، مهمترین عامل پیشرفت داشتن دانش علم، تخصص و مهارت های فنی می باشد اما متاسفانه در کشور ما مدرک دانشگاهی جایگزین تخصص و مهارتهای فنی شده و همین عوامل، باعث رکود صنایع و افزایش نرخ بیکاری و تورم اقتصادی را به دنبال داشته است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران تاکید داشت: داشتن مدرک دانشگاهی بدون مهارت فنی امروزه در صنعت و بازار کار هیچ گونه جایگاهی ندارند.

در پایان جلسه قرار شد تفاهم نامه ای بین اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و شرکت اورتا منعقد گردد.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد