...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران:بانوان مازندران کابینت ساز می شوند/ رامسر محور آموزشهای الکترونیک خواهد شد  تاریخ: 26/3/1393
گرزین با تاکید براین امر که صرف مدرک گرایی دیگر در بازار کار جوابگو نیست گفت:جوانان تحصیل کرده باید به سمت مهارت آموزی سوق داده شوند


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران رضا گرزین مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: برای نخستین بار، آموزش کابینت سازی برای بانوان در کشور، در مرکز آموزش فنی و حرفه ای کوثر رامسر راه اندازی شد که این مهم نشان دهنده توانایی بانوان در کار های سخت افزاری است.

رضا گرزین در حاشیه بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان رامسر گفت: 12 نفر از بانوان در این رشته در مرکز فنی و حرفه ای رامسر مشغول آموزش و فعالیت هستند که همگی آنان از قشر تحصیل کرده جامعه می باشند.

وی اضافه کرد: تحصیلکرده ها باید به این نقطه برسند که مدرک بدون مهارت، اصالت نمی آورد و حلقه مفقوده اشتغال در ایران مهارت است که خوشبختانه سازمان آموزش فنی و حرفه ای در بیشتر رشته های فنی و مهندسی، صنایع دستی، تاسیسات، فناوری و ... به همه هنر جویان مهارت لازم را آموزش می دهد.

گرزین ضمن تاکید بر این امر که صرف مدرک گرایی دیگر در بازار کار جوابگو نیست، خاطر نشان کرد: جوانان تحصیل کرده باید به سمت  مهارت آموزی سوق پیدا کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای مازندران با اشاره به وجود دو مرکز علمی کاربردی و ابراز رضایت از فعالیت و عملکرد مراکز علمی و کاربردی وابسته به فنی و حرفه ای در مازندران گفت: این دو مرکز در مقایسه با علمی و کاربردی های خصوصی و دولتی بسیار مطلوب عمل کرده و دقیقاً هماهنگ و همراه با اهداف علمی و کاربردی پیش رفته اند.

وی افزود: بیشتر کارآموزان مراکز فنی و حرفه ای از فارغ التحصیلان دانشگاههای سراسری و پیام نور هستند و به این سو آمده اند تا تبدیل به یک تکنسین واقعی شوند.

گرزین با اشاره به ساخت مرکز آموزش هتل داری و گردشگری رامسر که بزودی کلنگ آن به زمین زده می شود، اظهار داشت : ضرورت ساخت این گونه مراکز در غرب مازندران به واسطه حجم بالای گردشگری در این منطقه به شدت احساس می شود.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود به وجهه الکترونیک بودن رامسر اشاره کرد و گفت: رامسر به عنوان شهر الکترونیک باید مجوز آموزشگاه الکترونیک نیز داشته باشد زیرا در آینده نزدیک نقش موثر ربات ها را در زندگی می بینیم و هر دختری بخواهد ازدواج  کند باید یک ربات در جهیزیه وی گذاشته شود.

وی گفت: در خصوص اشتغال و برنامه های آن ایرادات زیادی وارد است زیرا هنوز با الگو های شغلی40 سال پیش زندگی می کنیم این در حالی است که باید به سمت دانش روز برای اشتغال مطلوب پیش برویم و تفکر پشت میز نشینی دیگر جوابگوی کار نیست و باید استفاده از ظرفیت های اطرافمان را با یادگیری مهارت های لازمه سر لوحه برنامه کاری خود قرار دهیم.

گرزین اذعان داشت: مستند ترین و زیباترین منابع جهت اشتغال و پیشرفت، منابع مغزی است و              لذا ملاک و معیار برتری در عصر امروز تولید فکر بوده و در این راستا کسی برنده است که داناتر است              و نه داراتر.

وی همچنین جهت اخذ بودجه برای احداث مرکز آموزش هتل داری و گردشگری رامسر قول مساعد داده و از زحمات محمود حاتمی رییس مرکز فنی و حرفه ای شهرستان رامسر قدردانی نمود.
حسین شعبان سروری فرماندار رامسر نیز در این بازدید ضمن قدر دانی از زحمات مجموعه مرکز فنی و حرفه ای رامسر بر استفاده از پتانسیل های غنی شهری و روستایی رامسر تاکید کرد و گفت: امروز به آنجا رسیده ایم که دیگر باید به خوبی منابع اطرافمان را شناسایی کرده و بر اساس نیاز سنجی شهرستان، از آن منابع، بهره برداری مالی کنیم.

وی افزود: بطور مثال در روستاها، دیگر جوانان چون نسل های گذشته با کار بدنی زیاد موافق نیستند، به همین دلیل می توان با واگذاری ادوات و ماشین آلات مکانیزه کوچک و اتخاذ سیاست های تشویقی  مناسب و آموزش چگونگی بهره برداری از منابع خدادادی و طبیعی به آنان انگیزه کار داد.
محمود حاتمی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای رامسر نیز گفت: همواره هدف در این مرکز ارایه آموزش هایی در مسیر اشتغال چون آموزش و تولید و فروش بوده است.

وی افزود: ارتقاء مهارت های شغلی و توانمند سازی  فعالان عرصه صنعت، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی از جمله اهداف مهم آموزش فنی و حرفه ای است که تاکنون به آن مبادرت ورزیده ایم.
حاتمی اضافه کرد: روی آوردن به سمت آموزش های نوین، توریست، کشاورزی و الکترونیک می تواند گره کور بازار اشتغال را بازکرده و تا حدودی به این وضعیت سامان ببخشد.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد