...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  اولین نمایشگاه کارآفرینان و مهارت آموختگان فنی وحرفه ای مازندران افتتاح شد  تاریخ: 21/9/1391
مراسم افتتاحیه نمایشگاه آثار کارآفرینان و مهارت آموختگان اداره کل فنی وحرفه ای استان مازندران در سالن همایش اهل البیت شهرستان ساری برگزار شد .


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندارن عبدالرضا شریعت نژاد مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران گفت: در راستای نامگذاری سال 91 از سوی مقام عظمای ولایت و رهبری مبنی بر سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی برای نخستین بار در کشور ، نمایشگاه آثار کارآفرینان و مهارت آموختگان فنی وحرفه ای با هدف توسعه کارآفرینی و تشویق جوانان جویای کار و معرفی توانمندیهای مهارت آموختگان از 21 تا 24 آذر ماه جاری در ساری  برگزار است .

وی تصریح کرد : این نمایشگاه در قالب 40 غرفه و با حضور 50  کارآفرین برتر استان مازندران از ساعت 9 صبح تا 17 در مصلای نماز جمعه ساری به نشانی ساری میدان شهدا ،مصلای نماز جمعه  دایر است.

مهندس شریعت ن‍ژاد اظهارداشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد ارتباط بین کارجویان و کارآفرینان و شناسایی فرایند کسب و کار برای مهارت  آموختگان مراکز فنی وحرفه ای ، دانش آموزان و هنرجویان هنرستان هاست.

مسئول برگزاری نخستین نمایشگاه بزرگ مهارت آموختگان و کارآفرینان برتر استان مازندران افزود :  این نمایشگاه در چهار محور اصلی با عنوان معرفی مشاغل بومی استان مازندران، احیای مشاغل خانگی، معرفی کارآفرینان و مولدان برتر کسب و کار درمازندران  برگزار می شود.

شریعت نژاد  اضافه کرد: در بخش معرفی مشاغل فراموش شده، مشاغل بومی دراستان مازندران و شهرستان ها که به مرور زمان کم رنگ و یا فراموش شده اند از جمله نمدمالی که بصورت زنده در نمایشگاه اجرا می شود تا بازدیدکنندگان با آنها آشنا شوند.

وی ادامه داد: همچنین در بحث مشاغل خانگی ، راهکارهایی برای راه اندازی یک شغل و ایجاد کارآفرینی با سرمایه های اندک به مردم و علاقه مندان ارائه می شود و این بخش فرصتی برای دانشجویان برای بعد از دانش آموخته شدن و هدایت آنان به سمت بازار کار است.

وی بیان کرد: در واقع ما در این نمایشگاه در پی ایجاد فضای تعامل بین کارآفرینان و کارجویان هستیم.

وی در پایان گفت : شایسته است همه اقشار جامعه به ویژه دانش آموزان، صنعت گران و استادان، از این نمایشگاه بازدید کنند و با توانمندی های کارآفرینان این استان آشنا شوند.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد