...    "    حمایت از کالای ایرانی   "          ...


آرشیو خبری   


  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مشهد از اجرای طرح تکاپو در 30 استان کشور خبر داد.  تاریخ: 13/7/1393
به گزارش پیک مهارت آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان رضوی، دکتر علی ربیعی هشتم مهرماه در مراسم افتتاحیه نخستین انستیتو توسعه مصنوعات چرمی یونیدو در شهر مشهد با اعلام آغاز مراحل مطالعاتی طرح تکاپو در30 استان کشور اظهار کرد: این طرح توسعه صنایعی است که در هر استان شناسایی شده و منجر به اشتغال خواهد شد.


 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: تجربه از خانه تا کارخانه در قالب این طرح اجرایی خواهد شد و می توان آن را آغاز فزاینده ای برای توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار دانست.

وی با بیان اینکه در بسیاری از کشورها خوشه های کوچک بوده اند که رشد کرده و توسعه یافته اند، خاطر نشان کرد: در شرایط رکود تورمی کشور توجه به این نوع از صنایع ضروری است.

دکتر ربیعی ادامه داد: در طرح تکاپو در هر استان زمینه یابی شده و افراد و ظرفیت ها شناسایی می شوند و پس از آموزشی که برای هر صنعتی طراحی می شود، توانمند سازی شده و به بازاریابی می رسد که در نهایت نیز برند سازی را در پی خواهد داشت و حتی امکان تولید محصول برای برند های جهانی نیز وجود خواهد داشت.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح تکاپو راایجاد تحرک در عوامل موثر اقتصادی و صنعت دانست و عنوان کرد: اگرچه این مسیر دارای دشواری هایی نیز هست اما دیگر زمان آزمون و خطا نیست و هدف ما موفقیت است تا با کاهش رنج مردم به درآمد با کرامت خانوارها برسیم.

دکتر ربیعی با بیان این نکته که امروز ما نیاز به مهارت افزایی و توانمند سازی افراد در واحدهای خرد داریم بر نیاز به آموزش های تطبیقی بین خروجی دانشگاه ها و اتصال به شغل تاکید کرد.

وی یادآور شد:در این زمینه فنی و حرفه ای باید بر اساس نیازها برنامه ریزی آموزشی خود را منطبق سازد.

وی اضافه کرد:برای ایجاد شغل باید زمینه های ایجاد شغل در خوشه ها شناسایی شده و با تقویت افراد به نتیجه برسیم.

دبیر شورای عالی اشتغال تاکید کرد:باید جامعه به خوشه ها بها داده و مشاغل خرد را شغل محسوب نماید.

دکتر ربیعی در ادامه سخنان خود در جمع مدیران ارشد استان خراسان رضوی و جمعی از کارکنان آموزش فنی و حرفه ای و مهمانان خارجی حاضر در جلسه از لزوم تغییر تصور و نگاه به کار در جامعه گفت و افزود:اشتغال تنها در صنایعی با تندیس های بزرگ نیست.

وی با بیان اینکه در آینده به ایجاد 36 میلیون فرصت شغلی جدید نیاز داریم خاطر نشان کرد:دولت تدبیر و امید با تلاش به دنبال ایجاد زمینه های رشد مثبت ، کاهش تورم و بازشدن فضای بین المللی است.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد