...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران:آموزش های فنی و حرفه ای زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم می‌کند  تاریخ: 6/7/1393
آموزش فنی و حرفه‌ای یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جامعه است


 

رضا گرزین مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران از برگزاری 943 دوره آموزشی در 200 کارگاه مهارتی و در 270 حرفه با رویکرد صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در شش ماه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداه کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، رضا گرزین در گفتگویی با خبرنگار ما اظهار داشت: آموزش فنی و حرفه‌ای یک نهاد مهم و تاثیرگذار در جامعه است که وظیفه آموزش و توانمند سازی جویندگان کار و آموزش شاغلان را به منظور حفظ و ارتقاء سطح مهارتی آنها به عهده دارد

وی افزود: مهارت آموزی یکی از مهمترین عوامل کارآفرینی است و در راین راستا این اداره کل و مراکز تابعه با برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و افزایش کیفیت، عرصه را برای مهارت آموزی متقاضیان فاقد مهارت، مهیا کرده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان مازندران با اشاره به فعالیت مستمر درطول سال خاطرنشان کرد: این سازمان به عنوان متولی آموزش های مهارتی به همراه حدود 1100 آموزشگاه آزاد در سطح استان وظیفه مهارت آموزی به متقاضیان جویای کار را برعهده دارند و ما نیز به تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری که امسال را سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی معرفی نمودند این اداره کل نیز با اشاعه فرهنگ مهارت آموزی در میان خانواده ها و جوانان سعی در برداشتن گامی اساسی در جهت اشتغالزایی جوانان این مرز و بوم با رویکرد مدیریت جهادی خواهد داشت.

 

رضا گرزین از آموزش دو میلیون و پانصد و نود هزار  نفر- ساعت توسط مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان و  حدود چهار میلیون نفر – ساعت در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در نیمه نخست سال جاری خبر داد و افزود: امسال بیش از25 هزار کارآموز در270 حرفه تخصصی، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در مراکز فرا خواهند گرفت.

وی افزود: ایجاد اشتغال پایدار از اساسی‌ترین برنامه‌های مسئولان است و مراکز فنی و حرفه‌ای، با ارایه آموزش های کاملاً رایگان زمینه‌سازی لازم برای این مهم را انجام می دهد.

وی ضمن اظهار اهمیت و حمایت از بخش خصوصی مطابق با اصل 44 قانون اساسی با در نظر گرفتن قوانین و آئین نامه ها و سیاست های سازمان آموزش فنی و حرفه ای و گروه های هدف و استفاده از پتانسیل های موجود در بخش خصوصی در جهت رسیدن به اهداف دولت اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد: با خلاقیت، دانش و مهارت موسسین آموزشگاه ها موجبات رشد و پویایی هر چه بیشتر آموزش های مهارتی بخش          غیر دولتی فراهم گردد. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت: در راستای کیفیت‌ بخشی به عملکرد آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای آزاد و بهره‌وری مطلوب از سرمایه نیروی انسانی، امکانات و همچنین تحقق اهداف سازمان طی 6 ماهه نخست سال جاری تعداد 1250 مورد نظارت و بازرسی از آموزشگاههای آزاد استان انجام شده است و تعداد32 کارت ابلاغ مدیریت، 196کارت مربیگری و 96 مجوز تمدید پروانه تاسیس آموزشگاه در استان صادر شده است.

رضا گرزین در بخش آزمون به خبرنگار ما گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از 34729 نفر در آزمون مهارت سنجی این اداره کل شرکت نمودند که از این تعداد 20259 نفر خانم و 14470 نفر مرد می باشند که از این تعداد 21795 نفر موفق به کسب کارت مهارت فنی شده اند و گواهینامه الکترونیکی مهارت به این عزیزان اعطا خواهد شد.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد