...    "    حمایت از کالای ایرانی   "          ...


آرشیو خبری   


  درویشی در جلسه ای با دانشگاه پیام نور گفت:آموزش های نظری باید با آموزش های مهارتی عجین شود تا اثرگذارتر شود  تاریخ: 21/12/1397
*تاسیس و اداره مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آمار، اطلاعات و پژوهش های انجام شده در خصوص وضعیت اشتغال کشور حاکی از نرخ فزآینده بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی در سال های اخیر می باشد. بر اساس آمار رسمی این واقعیت وجود دارد که نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی، نتوانسته شغلی متناسب با رشته تحصیلی خود بیابند. نداشتن مهارت های مورد نیاز بازار کار از جمله دلایل اصلی این موضوع است. ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص برنامه اشتغال فراگیر و طرح توانمندسازی مهارتی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی با رویکرد اشتغال؛ طرح تاسیس و اداره مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی را تهیه نمود.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در همین راستا سید حسین درویشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران، با شیخ الاسلامی رییس دانشگاه پیام نور استان، در خصوص دستورالعمل اجرایی تاسیس و اداره مراکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی تشکیل جلسه ای دادند.

درویشی گفت: هدف اصلی این جلسه توانمندسازی مهارتی دانشجویان و کمک به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهی بر پایه سه فرآیند اصلی نیازسنجی مهارتی، ارایه خدمات مشاوره شغلی و نهایتاً ارایه خدمات مهارت آموزی مورد نیاز بازار کار به دانشجویان با تکیه بر ظرفیت های بلقوه و بالفعل دانشگاه و موسسات آموزش عالی، دفاتر مشاوره شغلی و کاریابی غیردولتی و نهایتاً مراکز آموزشی (دولتی و آموزشگاه های فنی و حرفه ای آزاد) می باشد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران اظهار داشت: با توجه به اینکه آموزش های مهارتی به اقشار کم بضاعت و کم درآمد رایگان ارایه می شود. در شرایط کنونی کشور مواد مصرفی و تجهیزات بسیار گرانقیمتی در اختیار آموزش فنی و حرفه ای قرار دارد که دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند از این امکانات بهره برده و برای خود فرصت شغلی فراهم نمایند.

وی ادامه داد: آموزش های نظری باید با آموزش های فنی و مهارتی عجین شود تا اثرگذارتر بوده و بتوان بهره بهتری برد زیرا این موضوع مورد تاکید مسئولین رده بالای نظام است. با توجه به بعد اقتصادی می طلبد تجهیزات آموزش فنی و حرفه ای بروزتر باشد و در این حوزه باید کار زیادی شود که در این امر باید تمامی دستگاها و نهادها به نهادهای متولی آموزش کمک نمایند تا به کمک یکدیگر بیاییم و از کارهای جزیره ای و انفرادی پرهیز شود.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد