...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده تأکید کرد:زمینه های مهارت آموزی برای زنان سرپرست خانوار فراهم شود  تاریخ: 19/4/1398
معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در بازدید از خانه محله استان فارس بر مهارت آموزی زنان سرپرست خانوار و توانمندسازی آنان تأکید کرد.


  به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، به نقل از اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان فارس، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به همراه جمعی از مسئولان استان فارس، با حضور در خانه محله های شهر شیراز با دست اندر کاران، مربیان و زنان سرپرست خانوار، دیدار و گفتگو کرد.

بنابر این گزارش، ابتکار، در این بازدید از اجرای طرح تسهیل گر شناسایی و معرفی زنان سرپرست خانوار در استان فارس، با هدف توانمندسازی زنان سرپرست خانواده خبر داد و افزود: این طرح با هدف توانمند سازی، خوداشتغالی، بهبود معیشت و افزایش رفاه، استفاده از ظرفیت مشاغل خانگی برای ایجاد اشتغال پایدار و اتصال صاحبان کسب ‌و کار خانگی به بازارهای هدف و بنگاه‌های پیشرو در سطح کشور برای زنان سرپرست خانوار اجرا می شود.

وی گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور با ارائه آموزش های مهارتی نقش مهمی را در ایجاد بسترهای لازم برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار بر عهده دارند و با نیاز سنجی و انتخاب رشته های مورد نیاز بازار کار و ایجاد اشتغال پایدار منجر به درآمدزایی برای این گروه می شود.

معصومه ابتکار، گفت: با توجه به تمرکز این طرح بر مناطق حاشیه نشین و روستاها و هدف ایجاد مشاغل پایدار برای زنان سرپرست خانوار، لازم است، تمام درست اندرکاران این طرح از جمله استانداری، شهرداری، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، سازمان های مردم نهاد و تسهیل گرها با ایجاد ساز و کار مناسب و حمایت گسترده با یکدیگر تعامل داشته باشند.

 


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد