...    "    حمایت از کالای ایرانی   "          ...


آرشیو خبری   


  رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بهشهرخبر داد :از ابتدای سال جاری تا کنون 5300 نفر از شهروندان بهشهری از خدمات آموزشی مرکز فنی و حرفه ای بهره مند شده اند  تاریخ: 23/12/1397
رامین کیانی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهشهر اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 2740 نفر در بخش دولتی و 2560 نفر در بخش خصوص ( آموزشگاههای آزاد ) از آموزش های مهارتی این مرکز بهره مند شدند.


 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر، کیانی گفت: در بخش آموزش دولتی 1100 نفر در حوزه ثابت شهری، 370 نفر در حوزه روستایی، 220 نفر در حوزه مهارت آموزی در محیط کار واقعی، 230 نفر در زندان، 330 نفر در پادگان، 180 نفر در حوزه سیار شهری، 120 نفر در حوزه جوار دانشگاه، 83 نفر در حوزه اصناف، 71 نفر در حوزه صنایع و 36 نفر در مراکز کمپ ترک اعتیاد مهارت های لازم را فرا گرفته اند.

وی افزود: سهم بانوان از آموزش های مهارتی در بهشهر 53  درصد بوده است.

رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهشهر اظهار داشت: این مرکز در بخش دولتی 9 کارگاه آموزشی در حرفه های برق صنعتی، کشاورزی، تراشکاری، صنایع دستی، ‌مکانیک خودرو، برق خودرو، رایانه، جوشکاری و PLC و در بخش خصوصی 47 آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای در رشته های فناوری اطلاعات، امور مالی و بازرگانی، خدمات آموزشی، صنایع پوشاک، مراقبت و زیبایی، صنایع چرم و پوست و خز، صنایع غذایی و صنایع چوب فعالیت می نمایند.

کیانی فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را زیرساخت اصلی توسعه و کارآفرینی دانست و افزود: هدف از آموزش‌های مهارتی اشاعه فرهنگ کار، تربیت نیروی انسانی ماهر، توسعه و بهبود توانمندی های افراد جویای کار در جامعه است.

او گفت: تعهدات این مرکز برای ارایه آموزش های فنی و حرفه ای در سال جاری 422 هزار نفر ساعت بوده که تاکنون بیش از 456 هزار نفر ساعت در بخش دولتی این آموزش ها را فراگرفتند .

عضو کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر ارایه آموزش های مورد نیاز و در راس آن ایجاد اشتغال پایدار را از اولویت این مرکز عنوان کرد و بیان کرد: فنی و حرفه ای در همه بخش ها از جمله صنوف مختلف، صنایع، پادگان ها و زندان ها ورود پیدا کرده و آموزش ها مطابق با نیاز متقاضیان و براساس درخواست دستگاه های اجرایی ارایه می شود.

ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای بهشهر، توسعه فرهنگ مهارت آموزی و ایجاد اشتغال، آموزش های تقاضا محور و بازاریابی و توسعه مهارت آموزی در راستای تحقق عدالت اجتماعی را از اهداف مهم این مرکز برای سال 98 عنوان کرد و ادامه داد: در راستای ارایه آموزش های مهارتی در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته برنامه هایی پیش بینی شده تا این آموزش ها ارایه شود.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد