...    "    سال رونق تولید   "          ...


آرشیو خبری   


  عملکرد اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران برای کمک به سیل زدگان استان های مازندران و گلستان تشریح شد  تاریخ: 17/1/1398
اداره کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران نقش موثر و بسزایی در کمیته بحران و امدادرسانی سیل اخیر داشته و از هیچگونه تلاش و کوششی در امر کمک رسانی دریغ نخواهد کرد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران سید حسین درویشی مدیرکل این دستگاه با ذکر مطالب فوق عملکرد این اداره کل را برای کمک به سیل زدگان استان های مازندران و گلستان تشریح نمود و اظهار داشت: این اداره کل در 7 شاخه امدادرسانی که شامل خدمات فنی، خدمات عمرانی، توزیع اقلام ضروری، اسکان موقت و امدادرسانی خودرویی، ابلاغ خدمت رسانی به مناطق سیل زده، بازدید از مناطق سیل زده و ارزیابی خدمت رسانی، تشکیل کمیته بحران و امداد رسانی کار خود را سازماندهی و در ایام عید نوروز شروع به کار نمود.

وی ادامه داد: در شاخه اسکان موقت و امداد رسانی خودرویی بیش از 50 نفر از سیل زدگان و امداد رسانان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان اسکان یافتند و طی ابلاغی به تمامی مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح استان و آموزشگاه های آزاد استان جهت همکاری آماده باش داده شد.

درویشی افزود: در معیت سید میعاد صالحی فر معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور بازدیدی از مناطق سیل زده انجام شد و ارزیابی میدانی در خصوص خسارت وارده انجام شد که در این خصوص تاکنون بیش از 10 بازدید صورت گرفت و دستورات لازم جهت کاهش درد و التیام ناشی از سیل صادر شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران از مشارکت حداکثری در شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خبر داد و ادامه داد: آموزش فنی و حرفه ای مازندران به عنوان یکی از دستگاه های زیر مجموعه این وزارتخانه حضوری فعال و چشمگیر در این شورا دارد و راهکارهای عملی خوبی را ارایه می نماید.

عضو شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران اظهار داشت: اقلام ضروری با ارزش ریالی بیش از 500 میلیون ریال شامل غذای گرم و آماده، نان لواش، آب معدنی، کنسرو غذا، مواد شوینده و بهداشتی، البسه برای بانوان و کودکان، موکت، فرش با ارزش 4 میلیون ریال در بین سیل زدگان توزیع شد.

او گفت: بیش از 20 منزل مسکونی، خیابان های اصلی و فرعی توسط نیروهای خدمات این اداره کل پاکسازی شد و امداد رسانی عمرانی با ارزش ریالی بیش از 150 میلیون ریال که شامل تهیه سیمان، بلوک، ماسه و ... رایگان برای شاخت مجدد 17 منزل مسکونی اختصاص داده شد.

درویشی از اختصاص 6 دستگاه خودرو سواری، باری و یک دستگاه کامیونت به ستاد بحران استان خبر داد و بیان داشت: این اداره کل آمادگی دارد تا خودروهای بیشتری را در اختیار این ستاد قرار دهد تا مشکل سیل برای هموطنان و هم استانی ها به طور کلی مرتفع شود.

وی در پایان خبر از مشارکت کارکنان آموزش فنی و حرفه ای مازندران بالغ بر 200 روز کاری معادل 1600 نفر-ساعت داد و اضافه کرد: 15 تیم سیار فنی 4 نفره با مشارکت خودجوش و فعال مربیان مراکز آموزش فنی و حرفه ای استان در رشته های اتومکانیک، برق، تاسیسات و تعمیر لوازم خانگی برای تعمیر وسایل نقلیه و زندگی سیل زدگان تشکیل و به مناطق سیل زده اعزام شدند.

 


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد