...    "    حمایت از کالای ایرانی   "          ...


آرشیو خبری   


  درویشی در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش فنی و حرفه ای مازندران گفت:امر به معروف و نهی از منکر در مراکز آموزش فنی و حرفه ای باید پررنگ تر اجرا شود  تاریخ: 13/9/1397
صبح امروز (سه شنبه) جلسه دریافت گزارش شورای امر به معروف و نهی از منکر آموزش فنی و حرفه ای مازندران در دفتر کار سید حسن درویشی مدیرکل با حضور تمامی اعضاء و امیری معاون امر به معروف و نهی از منکر استان و هیات همراه تشکیل شد.


 

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گفت: با توجه به اینکه مراکز آموزش فنی و حرفه ای با ارباب رجوع و متقاضیان مهارت بیشتری سروکار دارند فریضه امر به معروف و نهی از منکر در مراکز باید پررنگ تر باشد. آموزش فنی و حرفه ای مازندران دارای 20 مرکز آموزشی، 223 مربی فعال و 186 کارگاه با 225 آموزشگاه آزاد فعال در سطح استان می باشد که با این قابلیت ها می تواند در امر به معروف و نهی از منکر قوی تر باشد.

وی افزود: آموزش های فنی و حرفه ای حلقه مفقوده بین دانشگاه و صنعت است و در طول سال بیش از 000/80 هزار نفر آموزش های مهارتی را در استان فرا می گیرند که 80% آموزش گیرندگان، جوانان و افراد فارغ التحصیل دانشگاهی هستند.

درویشی تصریح نمود: آموزش های فنی و حرفه ای به صورت رایگان به آحاد جامعه ارایه می شود و در عصر حاضر که جامعه با مشکلات فراوانی دست و پنجه نرم می کند فلسفه و نقش امر به معروف و نهی از منکر می تواند بسیاری از مشکلات را سهل تر نماید.

او یادآور شد: سازمان آموزش فنی و حرفه ای به لحاظ رسالت خدمتی سازمانی است که مهارت و آموزش های مهارتی را بی منت در اختیار مردم قرار می دهد. فقر اجتماعی می تواند به جامعه خیلی ضرر برساند و در حوزه امر به معروف و نهی از منکر باید به دقت و قوی اجرا شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای مازندران بیان داشت: آموزش های فنی و حرفه ای بسیار مهم است و می تواند فقر اجتماعی و فرهنگی را کاهش دهد. باید علاوه بر اینکه به فکر ورودی سیستم بود نیروهای موجود را به بهترین شکل ممکن حفظ نمود. نقش امر به معروف و نهی از منکر در جامعه دارای ارزش بسیاری است و نباید از آن غافل شد. نوع کاری که به جامعه ارایه می شود بسیار دارای ارزش است و در حذف بسیاری از ناهنجاری ها اجتماعی، تحکم بیان خانواده و ... می تواند این سازمان بسیار نقش خوبی ایفا می نماید.

درویشی در پایان با ذکر گزارشی مبنی بر همکاری با آموزش و پرورش در طرح ایران مهارت، در حوزه صنعت و صنوف آموزش در صنعت و محیط کار واقعی، در دانشگاهها کارورزی دانشجویان در مراکز آموزش فنی و حرفه ای، آموزش سربازان که علاوه در کارت پایان خدمت باید گواهی نامه مهارت را در رشته مورد علاقه خود دریافت نمایند آموزش در زندان برای بازپروری معتادین و ... در حال انجام است.

در ادامه امیری معاون شورای امر به معروف و نهی از منکر استان گفت: بالاترین معروف حفظ نظام جمهوری اسلامی ایران است و با توجه به اینکه سازمان ها در این دولت خدمت می نمایند باید راه حلی برای رفع معضل بیکاری و ایجاد اشتغال پیدا نمود.

وی ادامه داد: یکی از معروفات دستگاه آموزش فنی و حرفه ای آموزش رایگان مهارت به متقاضیان و افراد علاقمند است که باید این حلقه ها را قوی، فنی و تخصصی به یکدیگر پیوند زد. باید در بین دستگاه های دولتی جایگاه ویژه ای را برای امر به معروف و نهی از منکر قایل شد.


 
  


   
نام كاربري
كلمه ورود
درخواست عضویت
کلمه ورود را فراموش کرده ام

Site Powered By NOUJAN.NET     کلیه حقوق این سایت متعلق به اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان مازندران می باشد